Aktualności!

Poczytaj co się u nas dzieje

Mirnyjdom

Dzięki zorganizowanej aukcji charytatywnej na rzecz budowy hostelu dla uchodźców politycznych z Białorusi, udało się zebrać kwotę ponad 100.000 złotych, co pozwoli na opłacenie czynszu za Mirnyj Dom przez ponad rok czasu. Nieustannie trwają prace nad przystosowaniem wynajętego budynku. W pracach porządkowych biorą udział członkowie Fundacji oraz uchodźcy, którym Fundacja już pomogła na przykład poprzez wynajem mieszkań i inną pomoc dającą możliwości stopniowego zagospodarowywania się w Polsce. Pokoje są już odmalowane, łazienki zrobione, w kuchni zainstalowane nowe szafki. Pomimo jeszcze trwających ostatnich prac porządkowych, Mirnyj Dom ma już pierwszych mieszkańców, którymi są Katia, Aleksiej i Sasza. Czekamy na kolejnych gości.

Żeby jednak Mirnyj Dom mógł w pełni funkcjonować, niezbędne są dalsze prace remontowe na klatce schodowej i w piwnicy, w której chcemy, aby znalazły się pomieszczenia do użytku wspólnego, takie jak sala telewizyjna czy salka do nauki języka polskiego. Niezbędny jest także zakup sprzętu AGD takiego jak lodówka czy pralka oraz małego AGD – czajniki elektryczne, odkurzacze, itp.

Mirnyj Dom po woli zaczyna funkcjonować, ale żeby mogło się to odbywać sprawnie a przebywający w nim goście żeby mieli przyzwoite warunki, czeka nas jeszcze dużo pracy.  Mamy jednak dużo pomysłów i chęci, a przede wszystkim wierzymy w potrzebę stworzenia takiego miejsc oraz w to, że nam się to uda.

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

Wesprzyj naszą aktualną akcje!

Chcemy, byście pomogli nam zapewnić uchodźcom politycznym przytulne i życzliwe miejsce w kraju, w którym zaczynają nowe życie. Miejsce, w którym otrzymają pomoc i wsparcie.